Bir yardım kuruluşu olan Papatyalar ‘ın görme engellilerimiz için gerçekleştirdiği projeye bakıyorsunuz. Bu tasarım ile bir el de ben uzattım!

Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile birlikte yürütülen bu projenin afiş tasarımı için bana ulaşıldığında, duygusallığın zirve yaptığı bir an oldu. Görme engellilerimiz için bir çalışma yapacak olmanın sevinci ile beraber işe koyuldum! Biz her şeyi görebiliyoruz, uzaktan az yakından çok görüyorsak ve onlarda bu yazıları okumak için dokunmak zorunda kalıyorsa bu farkındalığın adı “sende hisset” olmalıydı. Bu yüzden onların temas ile okuyabildiği bu yazıları, bizde onlar kadar yaklaşınca okuyabilelim diye düşündüm. Bu çalışmayı tamamlayıp gerekli yere ulaştırdığımda yazıları biraz büyütelim diyerek geri dönüş yapıldı. Bende nasıl ve ne düşündüğümü anlatarak çalışmamı savundum. Bana hak vererek o zaman biraz daha küçültelim diyerek teşekkür edildi. :)

Bu mutluluk tarif edilemez ama ben bu çalışmayı gerçekleştirdiğim için çok mutluyum. Bu farkındalık için ben bir adım attım. Sizlerde bir adım atabilirsiniz…

Papatyalar ‘a teşekkür ederim, teşekkür ederiz.